Home Nieuws Krachtig geluid vanuit de wetenschap: primatenonderzoek blijft noodzakelijk

Krachtig geluid vanuit de wetenschap: primatenonderzoek blijft noodzakelijk

Geplaatst op 24-7-2025 , in categorie Nieuws
achter de schermen bij bprc nu

De NWO (Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek) vroeg Nederlandse wetenschappers of er nog relevante onderzoeksvragen in hun onderzoeksveld zijn die het gebruik van non-humane primaten (NHP) nodig maken.

Maar liefst 87 procent zei hierop: ja. Ook vroeg NWO de wetenschappers of ze denken dat er binnen vijf jaar alternatieve methoden zijn die al het NHP-onderzoek in hun veld kunnen vervangen. 94 procent zei hierop: nee. 227 wetenschappers vulden de enquête in.
 
Merel Langelaar, directeur BPRC: 'Dit is een krachtig geluid vanuit de wetenschap en sterkt ons in ons werk: onderzoek doen ter voorkoming en genezing van levensbedreigende ziektes en infectieziektes in de mens. Wij doen ons uiterste best om met zo min mogelijk proefdieren te werken, maar - zoals Eppo Bruins | Minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap al eerder zei - 'Zolang er proeven met apen noodzakelijk zijn, is het BPRC daar de beste plek voor.’ 

Bekijk hier de uitkomsten van de enquête.