Het BPRC krijgt voor de komende vijf jaar groen licht van minister Bruins

14 Apr 2025 | Terug naar Nieuws, publicaties en jaarverslagen
Dutch

Image

 

Vrijdag informeerde minister Bruins de Tweede Kamer dat hij ervoor kiest, op basis van een onafhankelijk extern onderzoek, om het BPRC de komende vijf jaar verder te laten werken op de ingezette koers: goed onderzoek verrichten, met maximaal 150 apen per jaar en een voortdurende inzet op het vervangen, verminderen en verfijnen van experimenten met apen.

Hij wil daarin nog wel een stap verder gaan en vraagt om intensivering van de nationale en internationale samenwerking en het verder verleggen van de focus in de richting van nieuwe onderzoeksmodellen, gericht op een maximale inzet op de ontwikkeling van proefdiervrije onderzoeksmethoden.

Hoogwaardig onderzoek

Hij eindigt zijn brief met de woorden: ‘Wat mij ook duidelijk is geworden is dat het BPRC een vooraanstaand onderzoeksinstituut is, waar kwalitatief hoogwaardig onderzoek wordt gedaan met de aap als diermodel. Zo lang er proeven met apen noodzakelijk zijn, is het BPRC daar de beste plek voor.’

Het BPRC is de minister zeer erkentelijk voor zijn openlijke blijk van waardering voor ons werk. We lezen in de brief bovendien ondersteuning voor onze eigen ambities, die geheel in lijn zijn met wat de minister schrijft.

We zijn blij, namens wetenschap en (toekomstig) patiënten dat we vol energie verder kunnen gaan met onze missie: onderzoek verrichten ter voorkoming of genezing van ernstige, invaliderende (infectie)ziekten in de mens.

Lees hier de brief van minister Bruins aan de Tweede Kamer.